Kwestionowanie zwycięskich ofert przez małych wykonawców

Od ostatniej nowelizacji prawa zamówień publicznych przedsiębiorcy biorący udział w przetargach publicznych o wartości niższej od progów unijnych (tzw. mali wykonawcy) mieli nie lada problem. Nie mogli oni składać odwołań podważających poprawność zwycięskich ofert. Szczęśliwie pojawiło się dla nich „światełko w tunelu” 🙂

Wszystko za sprawą jednego z ostatnich orzeczeń wydanych przez Krajową Izbę Odwoławczą. Zmieniono w nim dotychczasową linię orzeczniczą i potwierdzono, że mali wykonawcy mogą w składanych odwołaniach podważać poprawność zwycięskich ofert. To dla Ciebie świetna informacja! W końcu będziesz mógł w pełni dochodzić swoich praw w postępowaniu przetargowym.

Nie oszukujmy się, zdecydowana większość firm działających w branży ochrony osób i mienia to małe i średnie przedsiębiorstwa. Być może i Ty do nich należysz. Dobrze więc, że także małym wykonawcom biorącym udział w przetargach publicznych przyznano w końcu prawo do podważenia poprawności zwycięskich ofert. Większość odwołań wnoszonych do KIO dotyczy przecież właśnie tej kwestii.

Jeżeli masz jakikolwiek problem z udziałem w postępowaniu przetargowym to możesz się ze mną skontaktować 🙂

Pozdrawiam serdecznie,

Małgorzata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *