O blogu

Ten blog powstał z myślą o wszystkich, którzy prowadzą lub planują rozpocząć działalność w zakresie ochrony osób i mienia. Branża ta wymaga od przedsiębiorcy wszechstronnej znajomości z zakresu różnych dziedzin prawa. W sieci brak jest stron, które w kompleksowy sposób poruszałyby tematykę aktualnych problemów prawnych firm ochroniarskich.

Na blogu będziemy poruszać wszystkie tematy istotne z punktu widzenia firmy ochroniarskiej – kwestie zatrudniania pracowników, zawierania umów z kontrahentami, udziału w postępowaniach przetargowych oraz administracyjnych, dochodzenia należności. Coś dla siebie znajdą u nas również osoby dopiero planujące rozpoczęcie działalności w tej branży. Będziemy opisywać jaką formę prowadzenia działalności wybrać, w jaki sposób uzyskać koncesję, a także gdzie i jak złożyć dokumenty rejestrowe.

Mamy nadzieję, że nasz blog przybliży Ci kwestie prawne związane z prowadzeniem firmy ochroniarskiej i przyczyni się do jej dalszego rozwoju.

Jednocześnie wskazujemy, iż zamieszczone na blogu treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i dotyczą stanu prawnego z dnia wpisu. Jako Autorzy nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody wyrządzone zastosowaniem lub brakiem zastosowania się do zawartych w nim treści.

Serdecznie zapraszamy do lektury!